Strona Gimnazjum nr 2 im. M. Kopernika w Chojnowie - UNREGISTERED VERSION

Idź do spisu treści

Menu główne

Dzieci dzieciom

Aktualności > 2011/2012 > LUTY

AKCJA "DZIECI - DZIECIOM" W NASZEJ SZKOLE


Dolnośląski Kurator Oświaty i Dyrektor Opery Wrocławskiej wystąpili z inicjatywą podjęcia działań o charakterze charytatywnym. Pomysł związany jest z premierą megawidowiska operowego "Bal maskowy" G. Verdiego, organizowanego w czerwcu 2012 r. na Stadionie Olimpijskim. Celem przedsięwzięcia jest pomoc dzieciom z ubogich rodzin i domów dziecka, poprzez sfinansowanie wyjazdów na letnie obozy sportowo - artystyczne.
Pomysł na zgromadzenie funduszy związany jest z działalnością plastyczną uczniów. Ich zadaniem staje się stworzenie masek karnawałowych, które zostaną przekazane do opery, a następnie sprzedane wraz z biletami na widowisko operowe. Zdjęcia zamieszczone pod tekstem w pełni oddają zaangażowanie uczniów, ich kreatywność, drobiazgowość w dbaniu o szczegóły!!!            
W związku z tą akcją ogłoszono też konkurs plastyczny i spośród 54. masek zgłoszonych do etapu szkolnego Jury w składzie: Dyrektor szkoły - Andrzej Urban, Barbara Karasek, Danuta Górska, Agnieszka Barszczyk wyłonili laureatów, których prace zostaną przesłane do Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego